Damskie regaty dookoła świata
Mantra 28 Wyścigi
Karolina BratekKarolina Bratek

Na imię mam Karolina. Obecnie studiuję na AGH w Krakowie. Od roku jestem członkiem Krakowskiego Yacht Clubu, dzięki któremu Morze nie jest aż tak daleko od Krakowa.

Któregoś październikowego wieczoru nieoczekiwanie spełniło się marzenie. Ktoś spytał czy nie popłynęłabym dookoła świata. Spytałam tylko z skąd i kiedy wypływamy.

Jak byłam mała to z rodzinką jeździłam na mazury. Kiedy byłam troszkę większa to zrobiłam patent żeglarza i na tym na razie się zatrzymałam (jeśli chodzi o stopnie żeglarskie). Teraz sama pływam również jako sternik na obozach. Nie lubię siedzieć w miejscu, więc nosi mnie tu i tam jak tylko jest okazja. Najlepiej czas płynie na wodzie, z tego też powodu lubię wyjeżdżać tam, gdzie jest jej dużo. Raz są mazury, raz jakieś morze. A jeśli nie ma czasu na wyjazd, zawsze zostaje łódka na mniejszym zalewie koło domu. Pomimo małych, jak na razie umiejętności, coś mnie ciągnie na wodę. Mam nadzieję, że na tym rejsie dowiem się co to jest:)

Poza żeglarskstwem lubię czasem jak pada śnieg. Lubię pojeździć na nartach, a kiedy przychodzi jesień, pogalopować gdzieś na koniu.
Certus Wojciech Maleika