Damskie regaty dookoła świata
Mantra 28 WyścigiKobiece regaty dookoła świata.

Kobiece Regaty Dookoła Świata na dwóch identycznych jachtach "mantra ANIA" i "mantra ASIA" rozpoczęły się 25 września 2005 w Portoroż w Słowenii i zakończyły 12 kwietnia 2007 w Puerto de la Cruz w Wenezueli.

Załogę każdego z jachtów stanowiły dwie żeglarki.

Regaty o łącznej długości 32 tysięcy mil przebiegały trasą pasatową - z przejściem przez Kanał Panamski i dookoła Przylądka Dobrej Nadziei. Składały się z dziewiętnastu wyścigów oceanicznych o długości od kilkuset do kilku tysięcy mil morskich każdy, przedzielonych przybrzeżnymi odcinkami turystycznymi. W ciągu dziewiętnastu miesięcy w żeglarskich zmaganiach uczestniczyło 15 młodych, ale doświadczonych żeglarek.

Pierwszy wyścig rozpoczął się w Gibraltarze 2 listopada 2005 r., a ostatni zakończył się 27 marca 2007 r. na karaibskiej wyspie St. Lucia. Uroczystość rozdania nagród odbyła się 25 maja 2007.

Projektantem, budowniczym i armatorem jachtów, a także organizatorem i sponsorem regat był kpt. Andrzej Armiński. Za zorganizowanie Kobiecych Regat Dookoła Świata Andrzej Armiński otrzymał Honorową Nagrodę Polskiego Związku Żeglarskiego "Rejs Roku 2007".

Mantra Ania Mantra Asia
Certus Wojciech Maleika
Liczba odwiedzin: free web counter